KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732005

nr 1373 2005

William Solenberg

(1906-1980), Sverige

Oljemålning, Riddarholmskyrkan. Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 35x27 cm

William Solenberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1980.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 18 januari 2021
kl 20:17:18

14/1 20:52:33 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

William Solenberg

Läs mer om William Solenberg